Zaloguj się
Darmowa Rejestracja
Entropia Universe zabierze Cię do zupełnie nowego świata MMORPG. Bez miesięcznych opłat. Ściągnij bezpłatnie już dziś i dołącz do życia jako kolonista na odległej nieznanej planecie.
POBIERZ
Ostatnio na forum
Aktualizacja EU do wersji 17.5
2020-12-01 20:38, mixer70

Nowe funkcje: Kodeks dla planet partnerskich Do systemu Codex dodane zostały Next Island i Toulan. Inne planet...

MA mówi na YT o aktualizacji EU do wersji 17.5.0
2020-12-01 11:00, mixer70

Jak w temacie - ludkowie z MA opowiadają co nowego będzie... zapowiadają Codex dla planet partnerskich i nowe rozw...

VirtuVerse
2020-11-22 18:44, GandalfSzary

W końcu poważna konkurencja do entropii, wiele ciekawych pomysłów, jeszcze faza alha, ale już działająca i wi...

Aktualizacja EU do wersji 17.4
2020-10-15 00:29, mixer70

Nowe funkcje Tokeny można teraz wymieniać za pośrednictwem menu, które pojawia się po kliknięciu prawym przyci...

Polski Discord!
2020-06-30 12:06, wojtekcz

Witam wszystkich, chciałbym was zaprosić na Polskiego Discorda Entropia Universe. Dostęp do kanału znajdziecie w...

Konkursy
droga do chwaly
Zapraszamy na Facebook!
Twitter
Serwer Mumble!
Przydatne linki
Planety

ROCKtropia świętuje 10-lecie Entropia Universe

2013-02-05 21:47:07

10 lat temu Entropia Universe, znany wówczas jako Project Entropia, odważnie uzyskało złoty status. W tamtym czasie Mark Zuckerberg bawił się Facemash'em, World of Warcraft było 22 miesiące przed premierą, Second Life miało pojawić się dopiero 5 miesięcy później, a waluty nie dodało aż do końca 2003 roku, graczom wciąż podobał się pomysł płacenia miesięcznych abonamentów, a ekonomia oparta na mikrotransakcjach była dla nich dużym problemem.

Zdecydowanie przed konkurecją, Entropia Universe odważnie wyszła przed szereg z pełnowartościowym MMO zbudowanym na fundamentach genialnego pomysłu - zdobywania wirtualnych dóbr, których cena wyrażała się w prawdziwych pieniądzach. Koncepcja zaprojektowana, by zniewolić gracza poprzez nadanie czasowi spędzonemu w grze prawdziwej wartości finansowej.

Entropia była (i wciąż jest) pionierską krainą, dzikim cybernetycznym zachodem, gdzie prawdziwi bohaterowie żyją i umierają za sprawą pistoletów (lub sprytu). Setki tysięcy przybyło z całego świata w poszukiwaniu wirtualnej sławy i fortuny. Pierwsza dekada miała chwalebne dni, imiona bohaterów rozbrzmiewały w poprzek wirtualnego nieba, niczym spadające gwiazdy, dokonano wielkich odkryć, bezcenne skarby sprzedawano, za łamiące rekordy kwoty. Bohaterowie pojawiali się i odchodzili, niektórzy nawet zmarli pozostawiając ślady swojego życia na wirtualnej glebie, wielu, wielu opuściło grę, gdy nastały ciężkie czasy.

Niewielu, pamiętających dawne czasy, trzymało się mocno swoich wirtualnych marzeń, nigdy się nie poddało. Po dziś dzień ich imiona, uwielbiane i nienawidzone rozbrzmiewają, ciążąc na historycznych, pierwszych dniach nowej ziemi obiecanej. Wielu spośród tych, którzy dołączyli po pierwszej fali kolonistów, może powiedzieć, że ich awatary są starsze od ciał i krwi ich dzieci.

Podczas niemowlęcych lat Entropia Universe zbito fortuny, zmieniono życia, cały świat podziwiał niektóre z kamieni milowych pobijających rekordy, jednak świat, w dużej mierze pozostał bojaźliwy wobec trudności i wyzwań związanych z wykorzystaniem niezwykłych możliwości ukrytych wśród bogatych i olśniewających krajobrazów Entropia Universe, woląc względny komfort i bezpieczeństwo marnowania czasu na Facebooku lub wojowania swoimi awatarami do emerytury i anonimowości w World of Warcraft.

Pomimo świata, pomimo zmieniających się technologii, pomimo naiwności prasy, która pokrzykuje wokół tego, co modne... Entropia przetrwała i rozszerzyła się, tak jak powinien dobry wszechświat, jak nakazuje jej DNA. Pomimo wszystkiego, Entropia Universe, wbrew wszystkim przeciwnością osiągnęła bardzo ważny etap i serce wszechświata bije głośno marzeniami wirtualnych pionierów z całego świata, którzy spędzili wiele tysięcy godzin, pracując i pragnąc świetności, niektórzy z nich zaznali słodkiego owocu swojej pracy. Wielu z nich w dalszym ciągu tworzy wirtualną ludzką infrastrukturę utrzymującą wszechświat, która pomogą mu przetrwać najczarniejsze godziny i bóle dorastania.

Gdybyście mogli zaobserwować ewolucję Entropia Universe za pomocą kamery poklatkowej, zobaczylibyście, że wszystko tutaj ma swój pęd, wydarzenia jutra są wprawiane w ruch od wczoraj, zobaczylibyście, że będzie się dalej rozwijać i ewoluować. Krew wszechświata jest natleniona marzeniami i jest pełna magii, ma swoją moc, większą niż ta jego twórców z osobna, ma moc inspiracji, natchnienia, chce wychowywać przyszłych bohaterów, którzy mogą pewnego dna stać się czempionami.

Ma moc łączenia ludzi, choć może się to zdawać przypadkiem, jedak później, spotkania te będziesz odbierał jako przeznaczenie. Niektórzy wierzą nawet, że ma on moc uratowania świata i ludzkości.

Planet ROCKtropia, która jeszcze w tym reku zapowie nową cudownie ekscytującą, wielką wirtualną filmową przygodę we współpracy z Universal Studios, pragnie ogłosić rozpoczęcie obchodów 10 rocznicy Entropia Universe pokazem fajerwerków wiadomości o globalach swoich uwielbiających popkulturę pionierów. Pokaz rozpocznie się 7 lutego, zakończy o północy 10 lutego.

Nagrody za najwyższy pojedynczy global/HoF zostaną przyznane pojedynczym graczom w kategoriach Hunting, Mining i Craft. Tylko 3 najwyższe looty z każdej kategorii będą brane do najwyższej dziesiątki. 10 pozycję listy zajmie najwyższy loot z Zombie Apocalypse Hunting, które odbędzie się w Zomhattanie. Będzie dostępne tylko 99 biletów na imprezę!

Dodatkowo specjalne rocznicowe przedmioty będą do zdobycia z następujących mobów.

Werewolf Warriors, Zombie Bikers, Street Kings, Crunk Shark tooth Assasin’s, Code Demons, White Wolfs, Motorhead Royalty and Young Pop Dragons
A oto lista nagród do zdobycia na ROCKtropii z okazji 10 rocznicy Entropia Universe: 1 – Chronicle Thigh Guards TEN Edition (M) + Armor Plating Mark. 10C (L) TEN Edition
2 – Chronicle Helmet (F) TEN Edition
3 – Chronicle Gloves (M) TEN Edition
4 – Armor Plating Mark. 10A TEN Edition
5 Place – Armor Plating Mark. 10B TEN Edition
6 – Arsonistic Chip III TEN Edition
7 – Paladin Thigh Guards (M) TEN Edition
8 – Paladin Helmet (F) TEN Edition
9 – Paladin Gloves (M) TEN Edition
10 – Arsonistic Chip III (L) TEN EditionItem Info
Chronicle Armor TEN Edition
Durability: 6200
Stab: 74 | Cut: 65 | Impact: 26 | Penetration: 18 | Shrapnel: 14 | Burn: 18 | Cold: 8 | Acid: 10 | Electric: 8Paladin Armor TEN Edition
Durability: 2650
Stab: 8 | Cut: 15 | Impact: 16 | Penetration: 9 | Burn: 16Armor Plating Mark. 10A TEN Edition
Durability: 3160
Impact: 8 | Penetration: 12 | Shrapnel: 6 | Burn: 36Armor Plating Mark. 10B TEN Edition
Durability: 3160
Cut: 10 | Impact: 14 | Penetration: 4 | Cold: 34Armor Plating Mark. 10C (L) TEN Edition
Durability: 14320
Impact: 9 | Shrapnel: 39 | Burn: 14Arsonistic Chip III TEN Edition
Range: 55
Ammo: 60000
Decay: 0.10500 PED
Req Level: 19.5
Delay: 1.3 sec
Cooldown: 11 sec
Damage Burn: 300

[url=http://neverdienews.com/2013/01/30/rocktropia-virtual-world-celebrates-10-years-of-entropia-universe/]Źródło[/url]
Komentarzy: 0

Pokaż innym: