Zaloguj się
Darmowa Rejestracja
Entropia Universe zabierze Cię do zupełnie nowego świata MMORPG. Bez miesięcznych opłat. Ściągnij bezpłatnie już dziś i dołącz do życia jako kolonista na odległej nieznanej planecie.
POBIERZ
Ostatnio na forum
Aktualizacja EU do wersji 17.5
2020-12-01 20:38, mixer70

Nowe funkcje: Kodeks dla planet partnerskich Do systemu Codex dodane zostały Next Island i Toulan. Inne planet...

MA mówi na YT o aktualizacji EU do wersji 17.5.0
2020-12-01 11:00, mixer70

Jak w temacie - ludkowie z MA opowiadają co nowego będzie... zapowiadają Codex dla planet partnerskich i nowe rozw...

VirtuVerse
2020-11-22 18:44, GandalfSzary

W końcu poważna konkurencja do entropii, wiele ciekawych pomysłów, jeszcze faza alha, ale już działająca i wi...

Aktualizacja EU do wersji 17.4
2020-10-15 00:29, mixer70

Nowe funkcje Tokeny można teraz wymieniać za pośrednictwem menu, które pojawia się po kliknięciu prawym przyci...

Polski Discord!
2020-06-30 12:06, wojtekcz

Witam wszystkich, chciałbym was zaprosić na Polskiego Discorda Entropia Universe. Dostęp do kanału znajdziecie w...

Konkursy
droga do chwaly
Zapraszamy na Facebook!
Twitter
Serwer Mumble!
Przydatne linki
Planety

Stan Wszechświata 2013

2013-01-01 17:34:34

Witajcie obywatele Entropii,

Rok 2012 był rokiem owocnym i pełnym wydarzeń, nadchodzący rok przynosi jeszcze większe możliwości rozwoju platformy EU oraz graczy.

Jednym z ważnych kamieni milowych, które osiągniemy na początku roku 2013, będzie 10 rocznica Entropia Universe! Oficjalna "złota" wersja Project Entropia (poprzednika Entropia Universe) został wydany 30 stycznia 2003, MindArk będzie świętować rocznicę poprzez przygotowanie wielu wydarzeń i promocji. Więcej detali jest dostępnych w planie na rok 2013 znajdującym się poniżej.

Zespół MindArk spędził dużo czasu na wyznaczaniu najważniejszych priorytetów i przygotowywaniu planów na rok 2013. Niektóre z poprawek pojawia się już wkrótce, z pewnością mogę powiedzieć, że przyszłość Entropia Universe jest jaśniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Zanim przystąpię do opisywania planów MindArk na przyszły rok, chciałbym pokrótce przypomnieć ważniejsze wydarzenia i nowości z roku 2012.

2012 Wydarzenia

Doświadczenia nowych graczy
Zgodnie z tym, co wspomniano w Stanie Wszechświata 2012, MindArk świadomie pracował nad poprawą wrażeń graczy, szczególnie tych nowych. Aby to osiągnąć, MindArk i partnerzy skupili się na wykrystalizowaniu systemów i treści napotkanych przez nowych graczy podczas ich pierwszych godzin w Entropia Universe. Poprawki te obejmują przebudowę Genesis mającą na celu poprawę wydajności i ułatwienie poznawania gry. W odpowiedzi na wsparcie ze strony społeczności, loot został poprawiony, by zminimalizować pojawianie się mobów bez lootu. Po stronie partnerów, nowozaprojektowane obszary dla nowych graczy zostały wprowadzone na Arkadii i Calypso, celując w lepsze nauczanie i przyciąganie zainteresowania nowych graczy, pomagając im osiągnąć pęd na początkowym etapie kariery w Entropia Universe.

Marketing
W połączeniu z opisanymi powyżej poprawkami obszarów dla nowoprzybyłych, MindArk stopniowo intensyfikował wysiłki marketingowe, osiągając 50% wzrost liczby unikalnych odwiedzin na EntropiaUniverse.com i stronach partnerów. Ponadto jesieniom zakończono przeprojektowanie i optymalizację strony Planet Calypso, pomogło to znacząco poprawić ilość konwersji (być może chodzi o proporcję ilości założonych kont względem odwiedzających - przyp. tłum.) odwiedzających stronę. Efekty działań marketingowych są obiecujące. W porównaniu do 2011, Entropia Universe ma 2,5 raza więcej aktywnych kont, a ogólna aktywność wszechświata stabilnie wzrasta. MindArk planuje wykorzystać ten sukces jako podstawę, na której w 2013 wykrystalizuje i rozszerzy swoje działania marketnigowe, początkowo intensyfikując obecne kampanie banerowe Google, później poszerzając działania o inne sieci reklamowe. Ostatecznie, pracujemy nad nowym wideo promującym Entropia Universe, powstającym we współpracy z Arkadia Studios. Premierę planujemy na początek przyszłego roku.

Rozwój systemów
Mimo że w 2012 uwaga była skupiona na poprawie doznań nowych graczy, pojawiło się mnóstwo innych poprawek i dodatków dla obecnych uczestników, wiele z nich było odpowiedzią na sugestie graczy otrzymane przez wsparcie techniczne i na forach. Niektóre z nich to:
Nowy, poprawiony interfejs produkcji
System instancji-znaczące poprawki i rozszerzenia (beacony/lochy)
Poprawiony balans lootu
Poprawki misji i ich balansu
Poprawki Mindforce i nowe efekty
Dziesiątki poprawek krytycznych i optymalizacja interfejsu użytkownika.

Rozwój platformy
Zespół MindArk poświęcił dużą część drugiej połowy roku 2012 na przygotowanie podstaw pozwalających na połączenie różnych rodzajów oprogramowania klienckiego do Entropia Universe. Pierwszy z tych klientów, Virtual Tycoon, został wydany w grudniu i pozwala uczestnikom na połączenie się z Entropia Universe za pomocą telefonu z systemem Android. Wersja iOS, kompatybilna z iPhone i iPad zostanie udostępniona w najbliższej przyszłości. Więcej informacji na temat aplikacji dostępne w jej zapowiedzi. Wysiłek włożony w ten projekt, później przyniesie dodatkowe korzyści, ponieważ pozwoli na szybszy rozwój i udostępnienie Entropia Universe na innych platformach takich jak tablety, urządzenia mobilne, wliczając w to interfejsy oparte na stronach www.

Rozwój awatarów
Kolejnym projektem zapewniającym zajęcie MindArk w drugiej połowie 2012 były prace nad poprawą wyglądu awatarów oraz interfejsem ich tworzenia. Wydanie początkowo zaplanowano na koniec 2012, zostało przesunięte na początek 2013. Dzięki temu MindArk i partnerzy mogą przygotować ostatnie poprawki dla nowego systemu, dzięki czemu awatary będą wyglądały lepiej niż kiedykolwiek.

2013 plany

10 rocznica Entropii
Jak wspomniano wcześniej, Entropia 30 stycznia 2013 będzie miała 10 lat, MindArk będzie świętował ten historyczny moment, przygotowując wspaniałe atrakcje, zakrojone na skalę całwego wszechświata, poczynając od dnia rocznicy, przez cały rok 2013. W ramach podziękowaniach za wsparcie otrzymane na przestrzeni lat od naszej niesamowitej społeczności, do lootu oraz jako nagrody wprowadzone zostaną specjalne rocznicowe wersje przedmiotów. Przedmioty te, będą miały poprawione statystyki, będzie je można rozpoznać dzięki słowie TEN dodanemu do nazwy.

Świętując 10 rocznicę, na koniec stycznia zostanie przygotowana sprzedaż dużej nieruchomości, z całkiem nowym modelem zarządzania/zysków. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych później.

Docenienie weteranów
Za kolejny przykład wdzięczności MindArk dla graczy, MindArk poświęci wiele czasu na poprawienie jakości gry dla istniejących graczy. Wiele spośród najpowszechniejszych życzeń i sugestii otrzymanych od naszych uczestników przez wsparcie techniczne i fora zostanie uwzględniona w dwóch pierwszych aktualizacjach w roku 2013. Między innymi, wysoki priorytet zostanie przyznany:
poprawkom
zmniejszeniu kosztów gry/zwiększeniu średnich zwrotów TT
obniżenia wariacji zwrotów dla różnych czynności
zwiększeniu prędkości tierowania przedmiotów UL/obniżeniu kosztów tierowania
usunięciu opłaty za zakładanie UL pancerza
obniżeniu minimalnej wartości TT, przy której przedmioty dalej funkcjonują

Na pierwszy kwartał 2013 zaplanowano również wiele innych poprawek interfejsu i systemów gry, wliczając w to bitwy PVP, system misji, system pojazdó, usunięcie exploitów, poszerzenie systemu produkcji, poprawki interfejsu, poprawki błędów i wiele innych.

Modernizacja infrastruktury
Infrastruktura platformy Entropia Universe zostanie poddana znaczącej modernizacji na początku stycznia. Poprawki te zaowocują zwiększoną stabilnością serwerów, przyspieszeniem rozwoju i wdrażania kolejnych aktualizacji. Chociaż modernizacja potrwa kilka miesięcy, po jej zakończeniu można oczekiwać lepszej wydajności, rzadszych niespodziewanych problemów z połączeniem i krótszych przerw na aktualizację.

Dodatkowo wprowadzone zostaną modyfikacje do procedury przygotowywania aktualizacji przez MindArk i partnerów, pozwoli to na poprawę stabilności klienta, zmniejszenie liczby błędów, nieoczekiwanych zachowań systemu oraz ogólnie poprawi wrażenia z gry.

Kosmos
W Stanie Wszechświata z 2012, wspominaliśmy o planach poszerzenia i poprawienia kosmosu. W 2012 kilka innych projektów zyskało wyższy priorytet, w rezultacie plany rozwoju kosmosu zostały przesunięte na połowę 2013. Wczesne fazy skupią się na trudnościach, które obecnie pozwalają na bezpieczną podróż pomiędzy planetami. Poprawione zostaną bitwy w kosmosie oraz bronie, gwarantując lepsze polowania i bitwy PVP. Na koniec roku, chcemy wdrożyć kilka nowych funkcji, być może nawet wydobywanie surowców w kosmosie.

Hodowla zwierząt
Wielu z naszych cierpliwych uczestników z radością przywita informacje o pracach nad zupełnie nowym systemem hodowli zwierząt. System ten będzie zawierał wiele funkcji dostępnych w jego wersji sprzed CryEngine, wraz z wieloma nowymi i ekscytującymi funkcjami, które poszerzą zastosowanie oswojonych zwierząt. Co więcej, jedna z przygotowywanych planet będzie korzystała z systemu jako swojego głównego aspektu.

Finanse
W 2013 dodanych zostanie kilka nowych sposobów płatności, wliczając w to Paypal i system mobilnej płatności Zong. W związku z problemami z DIBS, MindArk sprawdza możliwości przygotowania kolejnych metod przetwarzania kart kredytowych.

Wkrótce na stronach partnerów Entropia Universe dostępne staną się nowe zestawy startowe. Zestawy zostały zaprojektowane, by ułatwić dostęp do całej gamy odpowiedniego sprzętu dla początkujących w rozsądnej cenie, pomagając im w rozpoczęciu kariery w Entropia Universe.

Nieruchomości CLD i systemy polityczne
Projekt nieruchomości Calypso Land Deed i systemów politycznych nabrał już pełnego rozpędu. Podczas gdy wiele kluczowych pomysłów jest już gotowa, wierzymy, że zasięgnięcie opinii społeczności na temat kilku jego aspektów okaże się cenne. Z tego względu, skontaktujemy się z właścicielami CLD za pomocą ankiety. Gdy plany projektowe zostaną zamknięte, jesienią rozpocznie się właściwy rozwój systemu nieruchomości i politycznego. Jesteśmy bardzo zadowoleni zwłaszcza z potencjału systemu politycznego, nie możemy się doczekać współpracy ze społecznością nad tym niezwykłymi unikalnym systemem.


Podsumowując, minął owocny rok 2012 i patrzymy w przyszłość na nowe możliwości dalszego rozwoju i poprawiania Entropia Universe w roku 2013. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas w świętowaniu 10 rocznicy Entropia Universe oraz w rozwoju rzeczywistości wirtualnej w roku 2013 i kolejnych latach.

Ciepłe pozdrowienia od MindArk


David Simmonds
CEO MindArk PE AB

Źródło
Komentarzy: 1

Pokaż innym: