Zaloguj się
Darmowa Rejestracja
Entropia Universe zabierze Cię do zupełnie nowego świata MMORPG. Bez miesięcznych opłat. Ściągnij bezpłatnie już dziś i dołącz do życia jako kolonista na odległej nieznanej planecie.
POBIERZ
Ostatnio na forum
Polski Discord!
2020-06-30 12:06, wojtekcz

Witam wszystkich, chciałbym was zaprosić na Polskiego Discorda Entropia Universe. Dostęp do kanału znajdziecie w...

Aktualizacja EU do wersji 17.2
2020-06-11 21:31, mixer70

Zmiany w szybkości wzrostu poziomu przedmiotu (TIR) • Wszystkie przedmioty mają teraz jedną wartość TIR zamia...

Virtuverse
2020-03-06 08:07, raddim

Polecam Nową Grę podobną do EU również RCE. https://virtuverse.io?r=0edbe28d-9609-4896-80be-e8d647d715f9

Aktualizacja EU do wersji 17.1
2020-03-03 17:36, mixer70

Zmiany • Przebudowano warunki atmosferyczne wszystkich obszarów. • Limitowane (L) plany budowy można teraz łą...

Aktualizacja EU do wersji 17
2019-12-03 20:37, mixer70

Platforma W tej wersji wprowadzono gruntowną poprawę silnika graficznego klienta Entropia Universe. Zaimplementowa...

Konkursy
droga do chwaly
Zapraszamy na Facebook!
Twitter
Serwer Mumble!
Przydatne linki
Planety

Informacje od producenta, część 4.

2012-09-17 00:28:05

Informacje od producenta, część 4.

W tej notce chcemy zaadresować wątpliwości wspomniane przez uczestników, dotyczące obecnych i przyszłych zabiegów marketingowych stosowanych przez MindArk.

Wiele z tych informacji zostało udostępnionych społeczności Entropia Universe na początku roku w artykule "Stan wszechświata', jednak wydaje się, że wielu uczestników przegapiło to ogłoszenie lub zapomniało o planach marketingowych MindArk na rok 2012.

Kampania online
Kilka miesięcy temu MindArk rozpoczął internetową kampanie reklamową promującą Entropia Universe. Równolegle, AR Universe rozpoczęło kampanię promującą Planet Calypso. Początkowe etapy kampanii były ograniczone pod względem dziennego budżetu, służyły głównie gromadzeniu informacji o skutecznym targecie oraz danych dotyczących efektywności reklam w kontekście zakładania nowych kont.

W drugiej połowie lipca również Planet Arkadia rozpoczęła zarządzaną przez MindArk kampanie reklamową. Powyższe kampanie wciąż trwają a ich budżet stopniowo rośnie, w miarę wzrostu efektywności i wzrostu ilości kont.

Marketing i doznania nowych graczy
Ważnym czynnikiem w decyzjach dotyczących finansowania było poprawienie doznań nowych graczy. Ograniczenie wydatków na marketing na początku 2012, do czasu poprawy doznań nowych graczy zdawało się rozsądną decyzją. Większość działań marketingowych w 2012 miała na celu zdobycie danych określających skuteczność i umożliwiających poprawę strategii marketingowej. Teraz, po poprawie doznań nowych graczy, mamy plany zwiększenia wydatków na kampanię online do końca 2012 i dalej.

Film reklamowy
MindArk zlecił stworzenie profesjonalnego klipu promocyjnego, który jest obecnie na etapie produkcji. Prace nad filmem postępują zgodnie z planem, chcemy przygotować dwie wersje - krótką, którą można wykorzystać jako reklamę online oraz dłuższą wersję, która daje dokładniejszy wgląd w Entropia Universe i może zostać wykorzystana na oficjalnych stronach www Entropia Universe i zjazdach. W obu wersjach znajdzie się profesjonalna aktorka grająca Sayah King (znaną z pierwotnego filmu promującego Project Entropia). W filmie znajdą się sceny z nowym systemem avatarów, który jest obecnie intensywnie rozwijany przez MindArk, a planowany czas udostępnienia to wczesny litopad.

Dochody z Calypso Land Deed
Z części komunikacji z graczami uzyskaliśmy wskazówki, że w społeczności pokutuje (błędne) przekonanie, że całość zysków ze sprzedaży Calypso Land Deed zostanie wykorzystana na marketing. Przekonanie to jest błędne. MindArk informował, że wpływy ze sprzedaży CLD zostaną wykorzystane w następujący sposób (opisane w artykule o CLD):

P. Jak MindArk wykorzysta wpływy ze sprzedaży Land Lot deed?
O. Przychody z Land Lot Deeds pomogą sfinansować kampanie marketingową Entropia Universe oraz rozwój Entropia Universe i Planet Calypso.


Podkreślamy, powyższe twierdzenie zawiera "dalszy rozwój Entropia Universe i Planet Calypso". Ważne jest, by marketing szedł w parze z rozwojem. Jak opisaliśmy powyżej, poprawa wrażeń nowych graczy była jedną z inwestycji w marketing.

Program współpracy
MindArk jest na wczesnym etapie projektowania programu współpracy, który pozwoli wynagradzanie obecnych uczestników Entropia Universe za pomoc w poszerzeniu bazy graczy. Mamy nadzieję uruchomić go w pierwszym kwartale 2013. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych po zakończeniu wstępnego projektowania.

Nowa strona internetowa Planet Calypso
Nowa strona Planet Calypso jest w produkcji już od kilku miesięcy, prawdopodobnie zostanie uruchomiona na koniec obecnego miesiąca. Nowa strona pomoże MindArk i Planet Calypso uzyskać jak największą korzyść z działań marketingowych i zapewni bogatsze doznania nowym odwiedzającym, jak i uczestnikom.


Mamy nadzieje, że wkład w rozwój i plany na przyszłe działania marketingowe, które przekazaliśmy w tym artykule, poprawią nastroje uczestników i ich wiarę w zdrowie w rozwój Entropia Universe i pomoże rozwiać wątpliwości i nieporozumienia.

Jak zawsze, doceniamy waszą pasję i wsparcie dla Entropia Universe.

Źródło
Komentarzy: 0

Pokaż innym: