zaawansowane >>
Zaloguj się
FORUM

Poradnik nooba handlarza

inne poradniki nie pasujace do powyższych podforów
AUTOR

Wysłany: 24 Wrz 2011 11:14

Zaczynając grę od razu wiedziałem co będę chciał robić. Wczoraj po kilku miesiącach mojej gry zaliczyłem pierwsza bardzo poważną wtopę na 1k+ ped na handlu więc chyba mogę już powiedzieć czego nie robić a co daje wymierny zysk, pewnie nie będzie to zbyt odkrywcze i potraktujcie to raczej jako świadectwo (ta moją ftopkę) tego, że resseler to zły człowiek, a kupowanie rzeczy nowych, których nikt nie zna może być strasznym kiksem. Ale nie o tym będzie mowa.

W takim razie czym handlować aby nie wtopić:
Popularnymi i zawsze dobrze sprzedajacymi się towarami są wszelkie oleje zwierzęce:
- muscle
- eye
- adrenal
- pancereas
- thyroid
- nie polecam oil residue, chyba że skup po tt
Ich łączna sprzedaż z dnia z aukcji wynosi w przybliżeniu 20k ped

- Metal residue - są to odpady po crafcie, ich dzienna sprzedaż z aukcji siega do 100k ped
- Energy matter residue - podobnie jak wyzej jest to odpad, łączna sprzedaż sięga 20k ped

Dobrą opcją jest skupowanie brukitu i nissitu - ich sprzedaż dzienna z wszystkich aukcji sięga kilku pec, niemniej wartość tt jednego kamienia to zaledwie 0,00001 pec. Na aukcji sprzedawane są za około 200k-600k% co daje nam sporą sumę przy sprzedaży na aukcji tych kamieni. Te dwa kamienie są najbardziej chodliwe ze wszystkich .

PORADNIK BĘDZIE ROZWIJANY (mam nadzieję, że wtedy napisze coś o oresach i enmaterach)

dyskusja oczywiście wskazana
barl
Watcher

Dołączenie: 29 Maj 2011 00:47
Punkty: 198

Wysłany: 24 Wrz 2011 12:04

Nie ma lepszego towaru do handlowania niż ores i enmatters :) Reszta to tylko dodatek :) No może z kilkoma wyjątkami. Ale wszystko zależy od budżetu. Kamienie czy owoce na fazie wstępnej na pewno też dadzą radę.

Image
GandalfSzary
Strong

Awatar użytkownika

Dołączenie: 10 Maj 2009 23:54
Punkty: 1698
Nazwa Avatara: Gandalf GandalfSzary Szary
Society: www.EntropiaForum.pl
Nr GG: 380195

Wysłany: 24 Wrz 2011 12:10

fakt na początku kamyki owoce woole ale daje to mały przerob czyli mały zysk oresy i enmaty to trosze bardziej opłacalna dziedzina z uwagi na przemiał jaki mają codziennie tyle że tutaj budzet gra główną rolę

Krocząc w stronę światła zagłębiłem się w ciemnościach....
Semaj
Strong

Awatar użytkownika

Dołączenie: 13 Sty 2010 11:10
Miejscowość: Warszawa
Punkty: 1292
Nazwa Avatara: Semaj Semaj Sukinkot
Society: www.entropiaforum.pl

Wysłany: 29 Wrz 2014 21:29

No i jak dla mnie sprawa teraz jest prosta i jasna.
raz jeszcze wielkie dzięki
Myślę że temat można zamknąć ew. dodać do poradników ;)

Decrease your exam stress by using our latest pass-4sure.net and best quality testking and wikipedia We provide with 100% pass Massachusetts Institute of Technology (MIT) along with COMPTIA and selftestengine EXIN
Aliraza03
Weak

Dołączenie: 29 Wrz 2014 21:19
Punkty: 2
Nazwa Avatara: aaaa
Society: aaaa
Nr GG: 123

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Strona głównaZespółUsuń cookies utworzone przez forum • Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)