zaawansowane >>
Zaloguj się
FORUM

Ciekawostki, rady i przydatne informacje.

inne poradniki nie pasujace do powyższych podforów
AUTOR

Wysłany: 27 Paź 2009 16:08

Witaj, w tym temacie będę opisywał ciekawostki, rady, oraz przydatne informacje, które odkryję podczas gry na Planet Calypso. Temat będę stale edytował, dopisując nowe informacje. Postaram się je pogrupować od tych mniej, do bardziej zaawansowanych, by łatwiej było się w tym wszystkim orientować. Mam nadzieję, że poniższe informacje się przydadzą.


Mniej zaawansowane:


Zbieractwo:
*Przy szukaniu owoców i kamieni może być tak, że nic nie znajdziesz przez parę godzin, albo znajdziesz dużo w ciągu pół godziny. Nigdy się nie zniechęcaj, gdyż może to właśnie w tej chwili jakiś wartościowy kamień znajduje się parę kroków od ciebie.

*Jeśli zbierasz przy Treasure Island City, a jesteś początkujący, i nie masz za dobrej zbroi, lub umiejętności radzenia sobie bez niej, to miej świadomość, że łatwo możesz trafić na wygłodniałe potwory, które mogą zabić cię jednym uderzeniem.

*Najbezpieczniejszym terenem do zbieractwa są okolice Port Atlantis, ale krążą plotki, iż w tym nieco niebezpieczniejszym, Treasure Island wszystkie dobra (owoce, kamienie i odchody) występują najczęściej.

*Najmniej wartościowym surowcem jest Common Dung, a najwięcej wartym jest kamień szlachetny, który nazywa się Rutol.

Polowanie:
*Dobrym początkiem polowania są okolice Port Atlantis.

*Na północ od Port Atlantis znajduje się tak zwany Swamp Camp, w którego okolicy występują duże ilości potworków idealnych do rozpoczęcia przygody z polowaniem (Daikiba, Exarosaur i Combibo). W Swamp Camp znajduje się również Mobile Service Center, czyli budynek, w którym znajdziemy Aukcjonera, Storage i wszystkie potrzebne terminale. ~JohnnyBravo

* UWAGA. Możliwe, że na silniejszych potworach ten sposób nie działa. Jeśli nie chcesz, by potwór ciebie ranił, wystarczy wejść na jakiś stromy z jednej strony kamień (które w okolicach Port Atlantis występują w sporej ilości), podejść jak najbliżej granicy upadku, i zacząć strzelać w potwora. Podbiegający w twoją stronę potwór się nie zablokuje (przez co dostaniesz loot), gdyż znajdujesz się wystarczająco blisko niego, ale za to wyżej, przez co możesz go dosięgnąć strzelająć, a on ciebie nie.

*Warto zdjąć ubranie/zbroje przed polowaniem, gdyż w ten sposób możesz sobie wyćwiczyć umiejętność walki bez zbroi, co na pewno zaoszczędzi ci wielu PEDów w przyszłości, które musiałbyś wydać na lepszą zbroję.

Sweating:
* Aby zbierać pot, należy założyć narzędzie (w ekwipunku, zakładka "tools") o nazwie VSE Mk 1, klikając na nim prawym przyciskiem -> equip. Pamiętaj, żeby zbierać pot, powinieneś zmienić kamerę, na tą z oczu swojego avatara (FPP), gdyż w niej jest celownik.

* Nie popełniaj tego samego błędu, co ja, czyli nie przytrzymuj kliknięcia myszki, by strzelać. Będzie działało przy samym klikaniu, dzięki czemu możesz nawet zyskać trochę czasu.

* Pamiętaj, że nie przy każdym kliknięciu pot zacznie się zbierać. Zbieranie potu sygnalizuje zielony wirek na narzędziu. Jeśli się nie pokaże, kliknij ponownie, aż się pojawi.

* Dobrze jest zbierać pot na północ od Port Atlantis, w Swamp Camp, gdyż właśnie tam robi to dużo osób, a bardziej doświadczeni gracze dość często leczą, więc jest bezpieczniej i szybciej, jednak najlepszym miejscem jest Nea's Place, ponieważ tam sweatuje najwięcej osób, a do tego dostaje się większe ilości tego sweatu.

* Warto zbierać pot w grupie, gdyż wtedy jest mniejsza szansa, że potwór cię zaatakuje.

* Gdy potwór cię zaatakuje, tracisz koncentracje, przez co zbieranie potu się przerywa.

* Gdy tylko jest taka możliwość, wejdź na stromą górkę i zbieraj pot z najbliższego potwora, który musi znajdować się od strony stromego zbocza. Dzięki temu potwór nie będzie w stanie cię dorwać.

* Im trudniejszy potwór, tym więcej się wyciska potu.

Inne:
*Jeśli się zgubisz, wciśnij klawisz "T", co przeteleportuje cię do najbliższego punktu reinkarnacji, skąd bardzo łatwo trafić na maszynę teleportującą w inne miejsca na mapie. Taka maszyna jest oznaczona ciemno niebieskim punktem na radarze. Niestety nie przy każdym punkcie reinkarnacji znajdziesz teleporter, dlatego w takim momencie najlepiej będzie wrócić z tamtego miejsca do najbliższego punktu teleportu patrząc na mapę.

Grupy główne będą trzy: Mniej zaawansowane, Średnio zaawansowane i Bardziej zaawansowane.

Wybaczcie, że na początek jest tak mało tego wszystkiego, ale sam dopiero zaczynam zabawę z tą grą, więc sam nie znam wielu ciekawostek, dlatego też zwracam się do Was z prośbą - jeśli ktoś ma swoje pomysły do jakiejś podgrupy, to proszę śmiało napisać w odpowiedzi jakąś informację, i dopasować ją do jednej z podgrup, lub (jeśl takowa nie istnieje) przypisać ją do swojej, a jeśli okaże się przydatna, to dokleję ją do tego tematu, a w ramach podziękowania dopiszę też nick przy osoby przy jej informacji. Sam obiecuję być aktywny w grze, oraz w tym temacie, więc na bank ten mini-poradnik się mocno rozwinie. Gdyby jednak było inaczej, zawiadomię o tym w tym wątku.
Ostatnio edytowany przez doom0700 01 Lis 2009 00:20, edytowano w sumie 7 razy
doom0700
Watcher

Awatar użytkownika

Offline
 
Posty: 46
Dołączenie: 25 Paź 2009 01:33
Punkty: 92
Nazwa Avatara: Michał doom0700 Smith
Society: www.EntropiaForum.pl

Wysłany: 27 Paź 2009 17:26

Jeżeli chodzi o okolice do polowania to proponuję dopisać, iż na N od Port Atlantis znajduje się tak zwany Swamp Camp, w którego okolicy występują duże ilości potworków idealnych do rozpoczęcia przygody z polowaniem (Daikiba, Exarosaur i Combibo). W Swamp Camp znajduje się również Mobile Service Center, czyli budynek, w którym znajdziemy Aukcjonera, Storage i wszystkie potrzebne terminale.

Pozdrawiam i będę obserwował rozwój tego wątku 8-)

 

Image
JohnnyBravo
Strong

Awatar użytkownika

Offline
 
Posty: 756
Dołączenie: 19 Mar 2009 17:18
Miejscowość: Nowy Sącz
Punkty: 1556
Nazwa Avatara: Johnny JB Bravo
Society: www.EntropiaForum.pl
Nr GG: 820717


Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Strona głównaZespółUsuń cookies utworzone przez forum • Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
cron