zaawansowane >>
Zaloguj się
FORUM

1. Mentoring

inne poradniki nie pasujace do powyższych podforów
AUTOR

Wysłany: 14 Maj 2009 22:39

Mentoring

Jeżeli rozpoczynasz przygodę z Entropią jest to pierwszy artykuł, który musisz przeczytać. Opcja mentoringu zostanie zablokowana przy pierwszych aktywnościach w świecie entropii, dlatego upewnij się, czy nie będziesz potrzebować Mentora.


Kto to jest mentor i dlaczego go potrzebuję?

Mentor jest to osoba, która będzie odpowiadać na wszystkie Twoje pytania o grze, tak aby ułatwić Ci start. W większości przypadków mentor będzie (powinien być) starszym graczem z dużym doświadczeniem, aby mógł pomóc w każdej sytuacji. Często jego rady oszczędzą Ci czasu i pieniędzy, ponieważ nie będziesz ich wydawać na niepotrzebne lub przecenione przedmioty. Większość mentorów pomoże Ci w zdobyciu nowych miast (pamiętaj, że ich zdobywanie wymaga wiele czasu). Często zdobędziesz dobrego znajomego lub nawet zaproszenie do społeczności, co może być bardzo użyteczne. Jeżeli znajdziesz Mentora, będziesz jego uczniem czyli Disciplem.
Możesz mieć tylko jednego mentora w tym samym czasie, a po pierwszych aktywnościach nie będziesz mieć możliwości porzucenia ani jego zmiany. Dlatego wybór mentora jest bardzo istotny.Jak zdobyć mentora?

Możesz go zdobyć praktycznie wszędzie, natomiast głównym miejscem będzie miasto dla początkujących nazwane Port Atlantis. Po prostu zapytaj w mieście, zwykle znajdziesz go bardzo szybko. Mentor wyśle Ci prośbę o przyjęcie, gdzie możesz go zaakceptować lub nie.
Lepszym rozwiązaniem może być poszukanie mentora tu na forum.

Ile czasu mam na zdobycie mentora?

Mentor może przyjąć Cię jako ucznia tylko wtedy, jeżeli nie posiadasz dużo skilli (doświadczenia gry). Jeżeli masz powyżej 20 punktów nie możesz zostać disciplem (w grę wchodzą tylko umiejętności po których można ukończyć mentoring). Wystarczy natomiast strzelić kilka razy z broni, aby zablokować tą opcję, dlatego wybierz mentora szybko.


Czy każdy mentor jest dobry?

Nie. Należy szukać mentora, który gra w tych samych godzinach. Mentor, którego nigdy nie ma online jest bezużyteczny.


Kiedy i dlaczego zrezygnować z mentora?

Jeżeli Ci nie pomaga, nie odpowiada na pytania, obraża po prostu go usuń. Aby to zrobić otwórz "action library" (klawisz Y), przejdź do ostatniej strony sekcji "system" i kliknij "mentor and disciple" action. Powinieneś widzieć imię mentora i obok ikonkę buta.

Pamiętaj, że usunąć można mentora tylko jeżeli nie uzyskałeś 20 punktów doświadczenia.


Czy są jakieś ujemne strony posiadania mentora?

Nie będziesz mógł ozywać implantów umiejętności, ani po to aby je sprzedać ani po to aby je zwiększyć.


Dlatego mentor mi pomaga?

Najlepsza odpowiedź powinna brzmieć "ponieważ lubi pomagać początkującym". Natomiast mentor otrzymuje prezent na zakończenie treningu. W większości przypadków prezent jest nie warty złamanego grosza, ale bywają bardzo ciekawe przedmioty. Wszystkie przedmioty "mentor edition" mają wartość 0 pedów.


Kiedy ukończę trening?

W momencie usunięcia mentora lub zakończenia treningu (pamiętaj, że może to zająć dzień lub dwa - ponieważ statystyki nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym)


Jak mogę zostać mentorem?

Potrzebujesz co najmniej 100 punktów doświadczenia, ale sugeruję poczekać znacznie dłużej tak abyś był prawdziwą pomocą dla początkujących. Mentoring może być bardzo rozczarowujący ponieważ wielu discipli nie ukończy treningu, z wielu otrzymasz beznadziejne prezenty, ale jak już wspomniałem mentoring powinien być głównie o nowych graczach nie o prezentach. Mentor może mieć maksymalnie 100 disciply w tym samym czasie

 

Image
GandalfSzary
Strong

Awatar użytkownika

Offline
 
Posty: 811
Dołączenie: 10 Maj 2009 23:54
Punkty: 1698
Nazwa Avatara: Gandalf GandalfSzary Szary
Society: www.EntropiaForum.pl
Nr GG: 380195

Powróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Strona głównaZespółUsuń cookies utworzone przez forum • Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
cron